Boka våra talespersoner till Almedalen

Letar du efter personer med expertkunskap till en paneldebatt eller seminarium? Eller vill du boka ett personligt möte? Varmt välkommen att kontakt våra kollegor som är på plats under Almedalsveckan 2024.

Viveka Beckeman

Vd för Skogsindustrierna

Telefon
+46 8 762 79 00
E-post
viveka.beckeman@skogsindustrierna.se

Anna Ryberg Ågren

Direktör, Svenskt Trä

Telefon
+46 8 762 79 98
Mobil
+46 73 392 65 91
E-post
anna.ryberg@svenskttra.se

Magnus Berg

Chef för näringspolitiska avdelningen

Telefon
+46 8 762 79 84
E-post
magnus.berg@skogsindustrierna.se

Mårten O Larsson

Ansvarig för bioenergifrågor

Telefon
+46 8 762 79 96
E-post
marten.olof.larsson@skogsindustrierna.se

Linda Eriksson

Ansvarig för nationella skogsfrågor

Telefon
+46 8 762 72 09
E-post
linda.eriksson@skogsindustrierna.se

Tomas Alsmarker

Innovation och forskning inom träbyggande

Telefon
08-762 79 80
E-post
tomas.alsmarker@svenskttra.se

Karin Tormalm

Utredare näringspolitiska frågor

Telefon
+46 8 762 79 56
E-post
karin.tormalm@skogsindustrierna.se

Johan Bruce

Ansvarig för el- och energifrågor

Telefon
+46 8 762 79 83
E-post
johan.bruce@skogsindustrierna.se

Helena Sjögren

Ansvarig för miljöfrågor

Telefon
+46 8 762 72 35
E-post
helena.sjogren@skogsindustrierna.se
Elin Swedlund mot blå bakgrund

Elin Swedlund

Ansvarig för transportfrågor

Telefon
+46 8 762 79 20
E-post
elin.swedlund@skogsindustrierna.se

Susanne Rudenstam

Chef Sveriges Träbyggnadskansli

Telefon
08-762 72 73
E-post
susanne.rudenstam@trabyggnadskansliet.se