Medarbetare

Söker du medarbetare hos Svenskt Trä eller Träbyggnadskansliet? På Svenskt Trä kan du hitta rätt kontakt.

Anna Holmberg

Energidirektör

Telefon
08-762 72 44
E-post
anna.holmberg@skogsindustrierna.se
Expertsida

Carina Håkansson

Verkställande direktör

Telefon
08-762 72 10
E-post
carina.hakansson@skogsindustrierna.se
Expertsida

Christina Wiklund

Miljödirektör

Telefon
08-762 72 33
E-post
christina.wiklund@skogsindustrierna.se
Expertsida

Helena Sjögren

Ansvarig bioenergi

Telefon
08-762 72 35
E-post
helena.sjogren@skogsindustrierna.se
Expertsida

Ingrid Haglind

Direktör produkter och produktsäkerhet

Telefon
08-762 72 11
E-post
ingrid.haglind@skogsindustrierna.se
Expertsida

Jenny Spets Wojarski

Kommunikationsdirektör

Telefon
08-762 72 34
E-post
jenny.spets@skogsindustrierna.se
Karin Tormalm

Karin Tormalm

Näringspolitisk utredare

Telefon
08-762 79 56
E-post
karin.tormalm@skogsindustrierna.se

Karolina Boholm

Transportdirektör

Telefon
08-762 72 30
E-post
karolina.boholm@skogsindustrierna.se
Expertsida

Katrin Heinsoo

Rådgivare - Papper och massa

Telefon
08-762 72 42
E-post
katrin.heinsoo@skogsindustrierna.se
Expertsida

Linda Eriksson

Ansvarig svensk skogspolitik

Telefon
08-762 72 09
E-post
linda.eriksson@skogsindustrierna.se
Expertsida

Lisa Alexandersson

Publisher

Telefon
08-762 72 31
E-post
lisa.alexandersson@skogsindustrierna.se

Magnus Berg

Chef för näringspolitiska avdelningen

Telefon
08-762 79 84
E-post
magnus.berg@skogsindustrierna.se

Magnus Niklasson

Marknadsanalytiker - Trä

Telefon
08-762 72 56
E-post
magnus.niklasson@skogsindustrierna.se
Expertsida

Mats Kinnwall

Chefsekonom

Telefon
08-762 72 66
E-post
mats.kinnwall@skogsindustrierna.se
Expertsida
Mårten Larsson

Mårten Larsson

Vice vd, bioekonomi & internationella skogsfrågor

Telefon
08-762 79 72
E-post
marten.larsson@skogsindustrierna.se
Expertsida

Pernilla Frykholm

Projektledare kommunikation

Telefon
08-762 79 80
E-post
pernilla.frykholm@skogsindustrierna.se
Sven Jonsson, Senior rådgivare Näringspolitik

Sven Jonsson

Senior rådgivare Näringspolitik

Telefon
08-762 72 21
E-post
sven.jonsson@skogsindustrierna.se
Expertsida

Torgny Persson

Forsknings- och innovationsdirektör

Telefon
08-762 79 79
E-post
torgny.persson@skogsindustrierna.se
Expertsida
Wiveca Westerberg

Wiveca Westerberg

Vd-assistent

Telefon
08 - 762 7969
E-post
wiveca.westerberg@skogsindustrierna.se